×
Sociale 17 shtator 2012
Në Rusi gjykata pranoi të shqyrtojë një padi civile kundër këngëtares amerikane Madonna. Seanca paraprake është planifikuar për më 11 tetor.
Revista italiane “Chi” publikoi fotografitë e dukeshës së Kembrixhit, bashkëshortes s
Të paktën dy vetë u vranë dhe mbi 100 të tjerë u plagosën si rezultat i përplasjes së dy trenave me pasagjerë në jug të Pakistanit.
Në Kinë u rrëzua një tunel automobilistik në ndërtim e sipër, nën rënojat e të cilit ndodheshin të paktën 16 persona.
Dhjetëra mijëra banorë të Koresë së Jugut u evakuuan pasi tajfuni i fuqishëm “Sanba” goditi rajonet jugore të vendit. Në ishullin turistik Jeju gjatë fundjavës ranë 583 mm reshje.
Orangotangoja i porsalindur u bë banori më popullor i kopshtit zoologjik të Moskës. Ditë për ditë këtu vijnë mijëra të rritur dhe fëmijë për të parë vogëlushin orangotango. I vogli lindi dy javë më parë, por nëna vetëm ditët e fundit filloi të dalë me të në kafaz.
Hakerët meksikanë në Ditën e Pavarësisë të vendit zaptuan faqet e Internetit të qeverisë, faqet e partive politike dhe ato të mediave shtetërore.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30