×
Sociale 14 shtator 2012
Banorët e Argjentinës më 13 shtator organizuan një protestë masive kundër Presidentes së vendit Cristina Fernandez de Kirchner që nga momenti i zgjedhjes së saj.
Në Korenë e Jugut, u zbulua një lloj i ri i gripit të derrit H1N2, i cili ka potencial pandemik.
50 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën ditën e premte si rezultat i një aksidenti në provincën jugore afgane Ghazni.
Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë ra natën duke u gdhirë e premtja në Oqeanin e Ngrirë të Veriut.
Sipas të dhënave të ndryshme, nga 10 deri në 33 mijë njerëz janë evakuuar në Guatemalë, pas shpërthimit të vullkanit Fuego pranë kryeqytetit.
Në Greqi si pasojë e një aksidenti u vranë katër turistë rusë dhe 23 të tjerë janë dëmtuar. Gjëndja shëndetsore e disa prej tyre është kritike.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30