×
Sociale 13 shtator 2012
Komanda e Flotës Ushtarake Detare e Meksikës deklaroi për kapjen e kreut të një karteli të madh drogeje Jorge Costilla në shtetin Tamaulipas në kufi me Teksasin. Jorge Costilla luftoi për dominim në Gjirin e Meksikës me grupin "Los Zetas".
Të paktën 14 persona u plagosën në Venezuelë: në qytetin Puerto Cabello pati përleshjet midis kundërshtarëve dhe përkrahësve të Presidentit të vendit Hugo Chavez.
Master Class-i për diagnostikimin dhe trajtimin e çrregullimeve të frymëmarrjes gjatë gjumit, ose, më thjesht, e gërhitjes për herë të parë zhvillohet në Rusi. Aktualitetin e aktivitetit e konfirmon statistika mjekësore: më shumë se gjysma e popullsisë së иotës gërhet periodikisht gjatë gjumit dhe çdo një në pesë veta pas moshës 30 vjet gërhet vazhdimisht. Gërhitja kronike, paralajmërojnë ekspertët, është vdekjeprurëse.
Në Kamçatkë (Lindja e Largët e Rusisë) sot u shpall ditë
Autobusi që drejtohej për në SHBA, i cili mendohet se transportonte punëtorë emigrantë u zhduk ditën e mërkurë më 12 shtator, në shtetin qendror meksikan Guanajuato.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30