×
Sociale 10 shtator 2012
Të paktën 10 persona gjetën vdekjen dhe 45 të tjerë u plagosën si rezultat i shpërthimit të një bombe në veriperëndim të Pakistanit. Kjo ndodhi në një treg të mbushur plot me njerëz në qytetin Parachinar.
Ish-Zonja e parë e Gjermanisë Bettina Wulff hodhi në gjyq Google për shkak të thashethemeve rreth të kaluarës së saj, të shpërndara në internet.
Në veri dhe veriperëndim të Pakistanit si rezultat i përmbytjeve kanë gjetur
Gjatë kësaj jave Australia do të dërgojë grupin e parë të emigrantëve të paligjshëm në Nauru.
Një traget i mbipopulluar me njerëz të hënën në m
Pjesa më e madhe e Kubës humbi furnizimin me energji elektrik natën duke u gdhirë 10 shtatori për arsye të panjohura. Banorët e bregut nga Havana në veriperëndim deri në komunën Ciego de Avila në juglindje kanë mbetur pa energji elektrike.
Në Berlin u mbajt aksioni protestë i përfaqësuesve të komuniteteve çifute
Jakutia është rajoni më i madh i Rusisë. Republika përbën 1/5 e vendit, sipërfaqja e saj është më shumë se 3 milionë kilometra katrorë. Është gjashtë herë më e madhe se Franca dhe 13 herë më e madhe se Britania e Madhe.
Më shumë se 1000 persona morrën pjesë në një notim masiv përmes kanaleve të qytetit të Amsterdamit. Zakonisht noti në kanalet e Amsterdamit është i ndaluar për arsye sigurie.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30