×
Sociale 27 qershor 2012
Në Vjenë u zhvillua Konferenca shkencore ndërkombëtare "Viti 1812. Luftërat e Napoleonit dhe pasojat e tyre për Rusinë dhe Austrinë, formimin e një Europe të re". Ajo hapi serinë e aktiviteteve dedikuar 200-vjetorit të fitores së Rusisë mbi ushtrinë e Napoleonit, të cilat do të zhvillohen në 12 vende të Evropës.
Autoritetet amerikane njoftuan për arrestimin e 24 të dyshuarve kriminelë-kibernetikë, të akuzuar për mashtrim financiar me anë të përdorimit të Internetit, njofton British Broadcasting Corporation (BBC). Operacioni u zhvillua në vende të ndryshme në katër kontinente.
Veprimtarët rusë të kulturës i janë drejtuar Gjykatës s
123 persona u shpëtuan sot nga anija e mbytur me emigrantë në brigjet e ishullit të Krishtlindjeve në Oqeanin Indian.
Të paktën tre persona humbën jetën sot gjatë një sulmi terrorist mbi zyrën e kanalit televiziv sirian "Al-Ihbariyya" në Damask, njoftojnë mediat siriane. Nuk ka ende detaje mbi ngjarjen.
Në Oqeanin Indian, pranë brigjeve veriore të ishullit të Krishtlindjeve, u përmbys dhe
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30