×
Sociale 19 qershor 2012
Gjurmë të freskëta të Njeriut të Borës (Yeti, Bigfoot) u gjetën në jug të rajonit Kemerovo të Rusisë. Në kërkim të Yetit në Shorian Malore (rus. Горная Шория) - kështu janë quajtur këto vise - u nis një ekip shkencëtarësh hominologë italianë. Ata do të takohen me njerëzit, të cilët i kanë panë këto krijesa misterioze, dhe do të vizitojnë vendet ku herë pas here janë gjetur gjurmë të qëndrimit të tyre: shpellën Azassk dhe malin Karatag.
Gjykata speciale për krime lufte në Serbi u shpalli aktdënimet katër ish-polic
Autoritetet saudite kanë ekzekutuar shtetasin e mbretërisë nën akuzën për magji. Në banesën e të ekzekutuarit, i cili pranoi gjithashtu edhe faktin e tradhëtisë bashkëshortore, u gjetën libra magjie dhe hajmali.
Ministria e Shkencës dhe Teknologjisë e Japonisë ka fshehur informacionin në lidhje me ndotjen
Prokuroria e Italisë kërkoi dënimin e ish-Kryeministrit italian Silvio Berluskoni me tre vjet e
Në një artikull postuar në faqen e Internetit të revistës “Nature&rdquo
58 persona janë zhdukur pa lënë gjurmë si pasojë e një anijembytje në Indonezi. Të dielën anija e mallrave u përfshi në det të hapur nga një stuhi e fortë dhe, sipas të dhënave paraprake, u përmbys.
Kandidati kryesor i Presidentit Barack Obama për postin e ambasadorit amerikan në Irak deklaroi se nuk pretendon më për këtë pozitë. Specialisti për Irakun Brett McGurk e shpjegoi refuzimin e tij me ruajtjen e interesave të familjes dhe vendit së tij.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30