×
Sociale 18 qershor 2012
Deri në vitin 2015 në shtetin verior indian Jammu dhe Kashmir do të pë
Në ditët e sotme në juglindje të Francës u arrestua një
Në një zonë të largët të Alaskës u sulmuan ushtarakët e ushtrisë amerikane.
Një shpërthim i fuqishëm buçiti të hënën në mëngjes në qytetin Quetta, në jugperëndim të Pakistanit. Si rezultat, u vrarë 3 persona dhe u plagosën 35 të tjerë, njofton kanali televiziv GEO-TV.
Anëtari i grupit legjendar “The Beatles” Sir Paul McCartney sot feston jubileun e vet 70-vjeçar. McCartney u lind më 18 qershor të vitit 1942 në Liverpool.
Një tërmet me magnitudë prej 6.4 ballësh ra në afërsi të brigjeve lindore të ishullit japonez Honshu, njofton Shërbimi Gjeologjik i SHBA.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30