×
Sociale 15 qershor 2012
Një nga kompjuterat e parë, të krijuar nga gjigandi kompjuterik botëror Apple - legjendari Apple I - është shitur për 374.500 $ në ankandin e zhvilluar të premten nga Sotheby në Nju Jork.
I gjithë stafi i Komitetit Hetimor të Federatës Ruse u evakuua nga tre ndërtesat kryesore të këtij dikasteri në Moskë pas telefonatave të bëra me paralajmërimin për minimin e tyre, njoftoi Përfaqësuesi i tij Vladimir Markin.
Aktiviteti i radhës i opozitës ruse “Marshimi i milionave" do të mbahet më 15 shtator dhe do të jetë mbarërus, deklaroi Koordinatori i "Fronti i Majtas" Sergei Udaltsov.
Në një kafene në Tokio u arrestua i fundit prej liderëve të sektit "Aum Shinrikyo". Katsuya Takahashi ndodhej në arrati këto 17 vitet e fundit.
Pentagoni do të organizojë këtë muaj, për herë të par
Në Gadishullin e Kamçatkës vullkani Shiveluç ka hedhur një shtyllë hiri
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30