×
Sociale 14 qershor 2012
Britania e Madhe do të deportojë themeluesin e website WikiLeaks Julian Assange në Suedi. Sipas mediave
Boksieri legjendar Muhamed Ali (Muhammad Ali) u bë fizionomi e reklamës së re t
reklama, Lui Vuitton, boksier
Hanoi, Bangkoku dhe Pekini udhëhoqën dhjetëshen e qyteteve më të lira në botë për turistët. Moska u rendit në vendin e 7 për nga shtrenjtësia.
Aeroplanmbajtësja indiane Vikramaditya, e modernizuar në ndërmarrjen prodhuese "Sevmash" në qytetin Severodvinsk t
Nëndetësja e re e shpikur nga arkitekti francez Jacques Roger do të jetë edhe shtëpi nënujore, edhe laborator oqeanik njëkohësisht. Ajo u quajt SeaOrbiter. Kjo nëndetëse do të zhvendoset nga lëvizjet e rrymave oqeanike.
Trazirat në Poloni, të shkaktuara nga sjellja e tifozëve të futbollit në Kampionatin Evropian të Futbollit, kanë qenë në fokus të bisedës telefonike që zhvilloi Presidenti rus Vladimir Putin me Kryeministrin polak Donald Tusk.
Policët londinezë për arsye sigurie hodhën në erë makinën e një turisti fatkeq, e cila ishte parkuar në afërsi të ndërtesave administrative në qendër të qytetit.
Me rastin e fillimit të punës së radiostacionit "Zëri i Rusisë" në Londër dhe prezantimit, të mbajtur 12 qershor në Ambasadën Ruse, Presidenti i Radiokompanisë Andrei Bistritckij vuri në dukje si vijon:
Ekologu rus Sergei Bereznuk mori çmimin ndërkombëtar Rolex. Fituesit e këtij ç
Gjykata ushtarake e Tunizisë dënoi ish-Presidentin Zine el-Abidine Ben Ali me burgim të përjetshëm. Ish-Udhëheqësi i vendit u dënua për vrasjen e protestuesve gjatë shtypjes së kryengritjes në fillim të vitit të kaluar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30