×
Sociale 13 qershor 2012
Organet polake të ruajtjes së rendit do të dënojnë rreptë
Specialistët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) njoftuan se kanë gjetur dëshmi bindëse të lindjes së kancerit nga emisionet e motorit Diesel.
Autoritet e shtetit amerikan Georgia i mohuan të drejtën degës lokale të organizat
Ushtarakët amerikanë kanë evidentuar një statistikë aspak ngushëlluese: humbjet e ushtris
Interesi ndaj aktiviteteve të protestës në shoqërinë ruse rezulton në rënie. Arsyeja konsiston në faktin se axhenda e mitingjeve dhe tubimeve, e propozuar nga liderët e opozitës jo parlamentare, e ka ezauruar tashmë efektin e vet.
Më 12 qershor në Ambasadën ruse u organizua prezantimi i frekuencës DAB, e cila është tani në dispozicion të programeve të “Zërit të Rusisë”. Radiokompania ruse filloi realizimin e programeve të veta në Londër. Ato mund të dëgjohen në frekuencën digjitale - Digital Audio Broadcast (DAB) «Zëri i Rusisë nga Londra» (The Voice of Russia in London).

Dreka me investitorin amerikan, miliarderin Warren Buffett u shit në një ankand bamirësie në
Policia në Varshavë ndaloi 13 shtetas rusë gjatë një përleshjeje masive me tifozët polakë para ndeshjes së fazës së parë të grupeve të Euro 2012 Poloni - Rusi, njofton BBC. Në total policia ndaloi rreth 140 persona.
Laguna e Venecias u përfshi nga një uragan i fuqishëm. Një vorbull gjigante, i cila lëvizte me shpejtësi jashtzakonisht të madhe, fshiu nga faqja e dheut gjithçka në rrugën e saj.
Në një nga faqet ekstremiste në Internet u postua video-mesazh i njeriut të dytë të "Al-Qaeda-s", Abu Yahya al-Libi, vdekja e të cilit u konfirmua javën e kaluar nga autoritetet amerikane.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30