×
Sociale 8 qershor 2012
Në Moskë u arrestuan edhe 2 të dyshuar për çështjen e trazirave në aksionin protestë të opozitës të 6 majit.
Forcat ushtarake ajrore të Perusë zbuluan nëpërmjet sinjaleve të satelitit vendndodhjen e përafërt të helikopterit të humbur, në bordin e të cilit ndodheshin 14 të huaj, midis tyre 8 qytetarë nga Koreja e Jugut, njoftojnë mediat koreanojugore.
Trupat e 14 personave të masakruar barbarisht u gjetën në veri të Meksikës. Siç njofton Prokuroria lokale, trupat e të vrarëve me gjymtyrë të sakatosur ndodheshin në një kampion të parkuar pranë një dyqani.
Në Letoni në vitin 2013 mund të vendosin një taksë për shëndetin. Ajo do të përbëjë 40 dollarë në muaj.
Vila e Gianni Versace në Miami-Beach u nxorr në shitje për 125 milionë dollar
Qytetari rus Viktor But, i dënuar në SHBA me 25 vjet burg, do të kryejë dënimin në burgun USP Marion në bllokun special për terroristët dhe liderët e grupimeve kriminale.
Opozitarët arritën marrëveshjen principiale me autoritetet për zhvillimin e marshimit m
Kryeministri i Polonisë Donald Tusk shprehu bindjen se marshimi i tifozëve rusë të futbollit
Njëra prej 7000 xhamive të Rusisë u fut në librin e rekordeve Guinness. Faltorja muslimane në qytetin Norilsk u pranua, si xhamia që ndodhet në ekstremin më verior të botës.
Sot hapet Kampionati XIV Evropian i Futbollit. Në Varshavë po presin me padurim ndeshjen e hapjes së Euro 2012 - Poloni-Greqi. Në qendër të kryeqytetit polak u hap qyteza më e madhe e tifozëve në gjithë historinë e zhvillimit të Kampionatit Evropian.
Qindra izraelitë kanë telefonuar në polici duke konfirmuar se të enjten në mbrëmje kanë parë një disk fluturues (UFO) në veri të kufirit me Libanin.
Shkak i aksidentit ajror të aeroplanit “Superjet-100” (“SSJ-100”) në Indonezi mund të
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30