×
Sociale 4 qershor 2012
Ndërtuesit e stadiumit kombëtar në Varshave kërcënojnë të
Rreth 4 mijë gra turke zhvilluan në Stamboll aksionin e protestës kundër planeve të autoriteteve për të ndaluar abortin.
Të dielën në mbrëmje në Veri të Italisë ra një tërmet me magnitudë 5.1 ballë. Epiqendra e tronditjeve nëntokësore ndodhej midis provincave Modena dhe Mantova.
Ekipi kombëtar rus i futbollit mbërriti në Poloni në prag. Sot në
Në Shën Peterburg, në vitin e 78 të jetës ndërroi
Polonia riktheu kontrollin e përkohshëm në kufijtë e brendshme eë BE-së. Regjimi i veçantë do të veprojë deri më 1 korrik gjatë zhvillimit të Kampionatit Evropian të Futbollit.
Numri i të vdekurve si rezultat i rënies së avionit në një lagje të banuar të Lagos në Nigeri mund të kalojë 190 njerëz. U njoftua se në bord ndodheshin 153 persona, midis të cilëve 6 anëtarë të ekuipazhit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30