×
Sociale 31 maj 2012
Rreth 30 lëkundje të reja nëntokësore janë regjistruar natën e kaluar në Italinë veriore, e cila nuk e ka marrë ende veten nga dy tërmetet e fundit. Për shkatërrime dhe viktima nuk ka asnjë njoftim.
Gjykata franceze e Apelit e hoqi masën e kontrollit gjyqësor mbi ish-kreun e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Dominique Strauss-Kahn.
Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez i dhuroi një shtëpi anëtares së tremiliontë të faqes së tij në Twitter. Fatlumja është një 19-vjeçare, banorja e shtetit të Amerikës së Jugut, Natalia Valdivieso.
"Kutia e dytë e zezë" është gjetur në vendin e aksidentit të avionit rus "Sukhoi Superjet-100" në Indonezi. Mbi këtë njoftoi përfaqësuesi i grupit lokal të kërkimit.
Në pikën e kalimit të kufirit  në rajonin e Alma-ATA në jug-lindje
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
5
6
12
13
19
20
26
27