×
Sociale 28 maj 2012
Stuhia e fuqishme tropikale "Beryl" goditi bregdetin juglindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Avion i kompanisë ajrore indiane “Airways' Riyadh” ditën e hënë në mëngjes bëri ulje emergjente në aeroportin ndërkombëtar të Mumbait për shkak të djegies të një motori.
Në veri të Argjentinës ditën e hënë në m
Një furgon u përplas me një autobus në perëndim të Indisë. Të paktën 26 vetë mbetën të vrarë dhe 27 të tjerë u plagosën rëndë. Tragjedia ndodhi rreth 80 km larg Mumbait.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
5
6
12
13
19
20
26
27