×
Sociale 4 maj 2012
Përdoruesit anonim të Internetit, të cilët deklarojnë se i përkasin
Rreth 250 policë të veshur me rroba civile dolën në rrugën n
Hetuesit kanë evidentuar të dyshuarit për organizimin dhe realizimin e aktit të dyfishtë terrorist në Mahaçkalla, i cili ndodhi ditën e enjte në periferi të qytetit, në postin e policisë së trafikut.
Në rajonin Alltaj (Altai, Siberi) ditën e premte, për shkak të erërave të forta të stuhisë, ndodhën ndërprerje të shumta të furnizimit me energji elektrike.
Autoritetet e Meksikës paralajmëruan mbi rënien e mundshme mbi kryeqytetin e vendit të hirit të vullkanit Popocatépetl, i cili ndodhet në rrethinat e qytetit.
Një aeroplan me motor të lehtë u rrëzua në mbrëmjen e
Akti terrorist i dyfishtë në Mahaçkalla - kryeqyteti i Dagestanit (Kaukazi i Veriut), u mori jetën 12 personave.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
5
6
12
13
19
20
26
27