×
Sociale 19 mars 2012
Tigrat e Amurit, të cilët jetojnë në Lindjen e Largët të Rusisë, i rinumëruan.
Viktima të të shtënave me armë zjarri pranë kolegjit hebre në Francë u bënë 4 persona, tre prej tyre janë fëmijë, njofton Agjencia France Press me referim tek fjalët e Prokurorit Michelle Valle.
Rivaliteti sportiv në mes të ekipeve të futbollit “Olimpiakos” dhe “Parathinaikos” më 18 mars në Athinë u shoqërua me përleshje midis tifozëve të klubeve.
Në Siçili u zgjua një nga vullkanet më aktivë të planetit - Etna. Ai volli një shtyllë tymi e hiri me lartësi gati 7 kilometra, u ndjenë gjatë kësaj lëkundje nëntokësore.
Presidenti i Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq Jakob Kellenberger do të diskutojë në Moskë situatën humanitare në Siri.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
3
9
10
17
18
24
25
31