×
Sociale 11 mars 2012
Me një minutë heshtje nderuan të dielën, më 11 mars, japonezët
Një demonstratë e madhe anti-qeveritare u zhvillua të shtunën përpara godinës së Parlamentit hungarez në Budapest. Pjesëmarrësit e saj kërkuan dorëheqjen e Kryeministrit të vendit dhe qeverisë së tij.
Në Iran brenda 24 orëve ranë 3 tërmete me magnitudë nga 3.6 deri në 4.6 ballë. Sipas njoftimeve të Agjencisë informative iraniane IRNA, lëkundjet nëntokësore u regjistruan në rajone të ndryshme të vendit.
Të dielën gjatë procesionit funeral në Pakistan buçiti një shpë
Sergei Magnitskij nuk ka zbuluar kurrfarë skemash e aferash korruptive në organet e qeverisë ruse, deklaroi sot përfaqësuesi i Departamentit të Hetimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Federatës Ruse.
Sot në Japoni përkujtojnë me hidhërim përvjetorin e një prej tërmeteve më shkatërrimtarë në histori, i cili tronditi vendin më 11 mars të vitit 2011.
Në Qarkun Autonom Hebre, pranë stacionit Aur të rrugës hekurudhore të Lindjes së Largët të Rusisë, të dielën në mëngjes u përplasën dy trena mallrash.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
3
9
10
17
18
24
25
31