×
Sociale 4 mars 2012
Zjarrfikësve iu deshën plot 4 orë për të shuar zjarrin q
Në Sheshin Llubjanka që qendër të Moskës filloi tubimi në mb
Presidenti i Polonisë Bronislaw Komorowski mbërriti në vendin e katastrofës të së shtunës, ku u përplasën dy trena. Në të gjetën vdekjen 15 persona dhe 58 të tjerë u plagosën, njofton televizioni polak.
Pesë shpërthime gjëmuan sot në depon e armëve të artilerisë të regjimentit të Gardës Presidenciale në kryeqytetin e Kongës - Brazzavile.
U përcaktua fituesja e konkursit “Miss Rusia - 2012”. Ajo u bë Elizaveta Gollovanova nga qyteti Smolensk.
konkurs, Miss Rusia-2012
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
3
9
10
17
18
24
25
31