×
Sociale 7 shkurt 2012
Qeveria bullgare e shpalli të mërkurën, datën 8 shkurt, ditë zie kombëtare për viktimat e përmbytjes në fshatin Biser. Për këtë njoftoi sot Shërbimi qeveritar i informacionit.
Hetuesit e MPB të Rusisë përfunduan hetimin paraprak të çështjes së avokatit Sergei Magnitski dhe janë të gatshëm ta paraqesin atë në gjykatë për aktgjykim pas vdekjes.
Nga Irani vijojnë të vijnë njoftime se autoritetet e vendit kanë arrestuar disa persona për bashkëpunim me Shërbimin e BBC në Gjirin Persik.
Në prefekturën japoneze Okayama u shemb tuneli nënujor që lidh portin Mizushima dhe një nga rafineritë më të mëdha të naftës në vend.
Piktori i famshëm spanjoll Antoni Tàpies ndërroi jetë të hënën në Barcelonë në moshën 88-vjeçare. Ai konsiderohet si një nga artistët më të shquar të gjeneratës së vet.
Një parti kokaine e fshehur brenda në ananasë u ndalua nga doganierët ukrainas. Malli
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
4
5
11
12
16
18
19
23
25
26