×
Sociale 19 janar 2012
Zgjedhjet e ardhshme presidenciale, marrëdhëniet e autoriteteve dhe opozitës, pabarazia sociale dhe rrug
Një tërmet me magnitudë 6.1 ballë sipas shkallës Rihter ra sot në bregdetin e Zelandës së Re. Epiqendra e tij e fiksua në det rreth 200 kilometra në perëndim të qytetit Invercargill.
Krijuesi i Facebook Mark Zuckerberg doli kundër projektligjeve të SOPA (Stop Online Piracy Act) dhe PIPA (Protect IP Act) që po shqyrtohen aktualisht në SHBA.
Autoritetet italiane kanë frikë se anija turistike gjysëm e fundosur “Costa Concordia”, si rezultat i detit shumë të trazuar, mund të shkojë plotësisht nën ujë. Përveç kësaj, shprehen supozime se anija mund të ndahet përgjysmë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
2
3
5
8
14
15
21
22
28
29