×
Sociale 17 janar 2012
Në duart dhe në llogaritë bankare të fëmijëve të moshës nga 6 deri 13 vjeç ndodhen më shumë se 2.5 milinë euro.
Pa marrë parasysh diskutimin e vazhdueshëm në komunitetin shkencor mbi karakterin e ndryshimit të klimës ne planetin tonë, vetë fakti i ngrohjes globale nuk diskutohet.
Deri në 7 persona është rritur numri i viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi
Nga demonstratat masive në Rumani janë përfshirë tashmë 40 qytete. Njerëzit janë të pakënaqur nga planet për shkurtimin e pagave, pensioneve dhe përfitimeve sociale.
Numri i pasagjerëve të humbur pa lënë gjurmë, si rezultat i aksidentit që ndodhi me anijen e madhe turistike “Costa Concordia”, është rritur deri në 29 veta, njofton Roja bregdetare italiane.
Një tërmet me magnitudë prej 4.7 ballësh sipas shkallës Rihter tronditi prefekturën Ibaraki në pjesën lindore të ishullit Honshu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
2
3
5
8
14
15
21
22
28
29