×
Sociale 16 janar 2012
Biznesmeni rus Mihaill Prohorov (Mikhaill Prokhorov), i cili deklaroi mbi synimin e tij për të kandiduar
Nënshkrimet e mbledhura për regjistrimin e Grigory Javlinski kandidat presidencial nga Partia “Jablloko (&ldquo
Demonstratat masive anti-qeveritare në Bukuresht përfunduan sot me trazira dhe përleshje me policinë. Janë plagosur më shumë se 30 veta. 15 prej tyre, duke përfshirë edhe 3 policë, u shtuan ugjentisht në spital.
Qytetarët e parë rusë, të cilët ishin në “Costa Concordia
Banka Qendrore e Rusisë do të lëshojë sot në qarkullim një monedhë argjendi përkujtimore me vlerë nominale 25 rubla, dedikuar samitit të APEC në Vladivostok. Monedha ka formë të rrumbullakët me diametër 60 milimetra.
Kryeministri rus Vladimir Putin i bëri thirrje shoqërisë ruse për një dialog të gjerë në lidhje me problemet dhe rrugët e zhvillimit të mëtejshëm të vendit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
2
3
5
8
14
15
21
22
28
29