×
Sociale 12 janar 2012
Kompania “Aeroflot - linjat ajrore ruse” në vitin 2012 planifikon të instalojë në 11 aeroplanë të modelit A-330 pajisjet për garantimin pasagjerëve të aksesit në Internet, thuhet në njoftimin e kompanisë ajrore ruse.
Qyteti prej dëbore dhe akulli, i pagëzuar me emrin “Akull-City” («Мороз-Сити»), u krijua në Parkun e kryeqytetit rus “Sokolniki”. Në një sipërfaqe prej 2.500 metra katrore skulptorët e rinj nga e gjithë Rusia kanë ndërtuar 13 godina prej akulli.
Ndalimi i mbajtjes së referendumit mbi përcaktimin e statusit të gjuhës ruse n
Në Moskë, sipas shembullit të qyteteve evropiane, mund të aplikohen kartat turistike. Siç njoftuan në administratën e kryeqytetit, në bazë të tyre turistët mund të blejnë me zbritje biletat në muzeume, në transportin urban dhe në disa dyqane të caktuara.
Ngjarja kryesore e vitit 2011 u bë e ashtuquajtura “Pranvera arabe”. Revolucionet në vendet Lindjes
Autoritetet e Koresë së Veriut morën vendimin për ta ruajtur në mauzole
Rusia i refuzoi Prokurorisë së Përgjithshme të Lituanisë kërkesën
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
2
3
5
8
14
15
21
22
28
29