×
Sociale 10 janar 2012
Ish-Ministri i Financave i Rusisë Aleksei Kudrin, i cili jo shumë kohë më parë
Dy turistët rusë, të cilët i kërkuan intensivisht gjatë dy ditëve në Mont Blanc, të martën i gjetën të vdekur, njoftoi zëdhënësi i xhandarmërisë malore të qytetit francez Chamonix.
Ky dimër në rajonin e Kaliningradit (Rusia perëndimore) theu të gjitha rekordet e deritanishme të temperaturave dhe shkeli bile kalendarin natyror. Në vend të dëborës atje bien shira dhe ndriçon dielli.
Në Republikën Popullore Demokratike të Koresë (RPDK) u shpall amnisti me rastin e dat
Reformat politike janë të pamjaftueshme për daljen nga kriza që po përjeton aktualisht Siria, deklaroi sot Presidenti Bashar Al-Assad në një fjalim që mbajti përpara studentëve dhe publikut në Universitetin e Damaskut.
Anijet e shpëtimit “Atlas” («Атлас») dhe “Suvorovec” («Суворовец») e sollën anijen frigorifer “Irina” nga Oqeani Paqësor deri në ishullin Kunashir.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
2
3
5
8
14
15
21
22
28
29