×
Sociale 26 dhjetor 2011
Në 100-vjetorin e fundosjes së “Titanic” me batiskafët rusë të thell
Uragani “Patrick” kaloi me një shtrirje të gjerë nëpër territorin e Finlandës dhe e braktisi vendin vetëm këtë pasdite. Tani uragani po lëviz në drejtim të Shën Petersburgut.
Në Moskë sot ndodhi një fenomen tepër i rrallë për stinën e dimrit - ushtuan bubullimat.
Moska, moti, anomali, stuhi, dëbora, bubullima
Ministria e Situatave të Jashtëzakonshme (MSJ) e Rusisë do të dërgojë
Një aksident i madh automobilistik ndodhi në Moskë: në pjesën veriperëndimore të autostradës unazore të kryeqytetit rus u përplasën 21 makina.
Në ngushticën La Perouse në agim rifilloi operacioni i kërkimit në rajonin
Anija ruse e peshkimit “Sparta”, e cila mori një të çarë pranë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Dhjetor 2011
Kalendari i ngjarjeve
Dhjetor 2011
3
8
10
11
17
18
24
25
31