×
Sociale 20 dhjetor 2011
Filloi nga puna Internet-dyqani i produkteve të licenzuara “Soçi-2014”. Ai u hap në
Reshjet e bollshme në formë shiu të akullt dhe oshilacionet e theksuara të temperaturave krijuan
Pereslavl-Zaleski është një nga qytetet më të bukura dhe shumë të lashta të Rusisë. Ai ndodhet rreth 130 kilometra nga Moska, në bregun e Liqenit Plesheievo (Pleshcheyevo) në rajonin Jaroslavl. Qyteti u themelua në mes të shekullit XII nga Princi (Kniazi) Juri Dollgoruki.
Në Phenian filloi ceremonia e dhënies së lamtumirës së fundit ish Udh
Helikopteri i transportit Mi-26, një nga helikopterët më të mëdhenj transportues n
Më shumë se 200 pazare për shitjen e bredhave natyralë u hapën
Në Detin Okhotsk, për të tretën ditë me radhë po vazhdon
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Dhjetor 2011
Kalendari i ngjarjeve
Dhjetor 2011
3
8
10
11
17
18
24
25
31