×
Sociale 30 gusht 2011
Vera e vitit 2011 u rendit në vendin e tretë në listën e verave
Në Lituani u përplasën 2 avionë ushtarakë francez dhe lituanez. Incidenti ndodhi
Ekspertët e OKB-së paralajmërojnë për një shpërthim të mundshëm të gripit të shpendëve, i cili mund të përhapet në mbarë botën në fund të vjeshtës - në fillim të dimrit.
Furnizimi me energji elektrike i kryeqytetit amerikan, që u ndërpre për shkak të uraganit “Irene”, do të rivendoset deri në mbrëmjen e ditës së enjte.
Në Bjellorusi tre herë brenda një muaji u rritën çmimet e mishit. Me
Në mbrëmjen e 29 gushtit në Karaçaievo-Çerkesia (Republika e Federatë
Kryeministri rus Vladimir Putin të hënën mori pjesë në bike-show në
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2011
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2011
6
7
13
14
20
21
27
28