×
Sociale 22 gusht 2011
Aeroplani An-2 kreu sot një ulje të detyruar në Republikën Tuva (Siberi). Sipas të dhënave paraprake, një person gjeti vdekjen dhe tre të tjerë kanë marrë trauma të rënda.
Më 22 gusht Rusia kremton Ditën e Flamurit Shtetëror. Trengjyrëshi tradicional ka
Rusia, flamuri, simbolika shtetërore
Zjarri i madh që ra në rezervatin e madh shtetëror rumun në deltë
Uragani që shpërtheu të dielën në mbrëmje hodhi nga ura tre punëtorë në ishullin Rus në Vladivostok.
Një peshkaqen i madh u duk pranë brigjeve të Vladivostokut (Lindje e Largët e
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2011
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2011
6
7
13
14
20
21
27
28