×
Sociale 1 gusht 2011
Anders Breivik, i cili kreu aktin e dyfishtë terrorist në Norvegji, i paraqiti kushte autoriteteve të vendit për dhënien e informacionit mbi veprimtarinë e grupimeve të dhjathta ilegale, të cilat, sipas konfirmimeve të tij, po përgatisin sulme të reja.
Javën e kaluar kompania ajrore ruse “Kontinent” deklaroi mbi falimentimin e vet, gjë pas së cilës asaj iu revokuua certifikata e Operatorit Ajror. Që nga 29 korriku borxhi i transportueses ajrore ndaj aeroporteve ruse përbëri 32 milionë rubla (800.000 euro). Kompania pezulloi fluturimet.
Muaji që lamë pas - korriku në Moskë - u bë një nga më të nxehtit për gjithë historinë 130-vjeçare të vëzhgimeve të motit.
Të dielën në mbrëmje qyteti Bllagoveshnsk (Lindje e Largme e Rusisë) u përfshi nga një tornado i fuqishëm. Në epiqendër të tij u ndodh pjesa qendrore e qytetit dhe një nga zonat periferike të tij.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2011
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2011
6
7
13
14
20
21
27
28