×
Sociale 18 korrik 2011
Detajet e raketave i vodhën nga treni i ngarkuar me municione në Rumani, kur makinistët po shisnin në mënyrë të paligjshme karburantin. Për këtë njoftoi sot Agjencia rumune Agerpres.
Piratët kapën në brigjet e Nigerisë çisternën greke “Aegean Star”, njoftoi zëdhënësi i rojes bregdetare greke.
Operacioni për ngritjen në sipërfaqe të anijes së fundosur “Bullgaria”, i cili ishte planifikuar të fillonte të hënën në mëngjes, u shty për arsye teknike.
Tre persona gjetën vdekjen dhe mëse 180 mijë të tjerë pë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2011
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2011
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31