×
Sociale 2 mars 2011
Rusia u bë mysafire nderi në Panairin e XIX-të Ndërkombëtar të arsimit AULA 2011 që u hap në Madrid, njofton Agjencia RIA Lajmet.
Projekti për zhvillimin e turizmit ekologjik po lançohet nga Shoqata Gjeografike Ruse. Në Rusi
Presidenti i Federatës Ruse Dimitri Medvediev dekoroi ish presidentin e Bashkimit Sovjetik Mihaill Gorbaçov, që mbushi plot 80 vjeç, me urdhrin e  Andrei Pervozvanovit.
Ish presidenti i Bashkimit Sovjetik Mikhail Gorbachev mbushi plot 80 vjeç. Jubileun e vet ai do ta festojë me familjen dhe miqtë e vet në Moskë. Kurse më 30 mars në Londër do të organizohet aktiviteti kryesor me pjesëmerrjen e vetë Gorbachevit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
3
6
7
12
13
18
19
20
22
23
26
27