×
Sociale 17 janar 2011
Piratët rrëmbyen në Gjirin e Adenit anijen greke Eagle me 24 anëtarë në ekuipazh, njoftoi misioni ushtarako-detar i BE-së EUNAFOR. Sulmi u zhvillua 490 milje detare larg portit Salaam në Oman, thuhet në këtë njoftim.
Rastet e ngordhjes masive të shpendëve në vitin 2011, ka shumë mundësi
Këtë vit po aktivizihen qenësishëm marrëdhëniet e dy vendeve në sferën politike, ekonomike, kulturore dhe arsimore.
Avioni i parë seri “Suhoj Superjet-100” do të lidhë Moskën me kryeqytetin e Armenisë Erevanin.
Në Kamçatk (Lindja e Largët e Rusisë) u aktivizua një nga vullkanët më të mëdhenj të gadishullit Kizimen.
Njësia e anijeve të Flotës së Oqeqnit Paqësor, e cila merr
Anijet akullthyese “Krasin” dhe “Admirall Makarov” nxorrën nga robëria e akullt anijen “Sodruzhestvo” dhe anijen frigorifer “Bereg Nadezhdi” nga zona e akujve në Detin Ohotsk.
Natën e sotme në Moskë nga Tunizi , ku ndodhi një grusht shteti, mbë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
4
8
9
10
14
15
16
18
21
22
23
28
29
30