×
Sociale 12 janar 2011
Gjykata turke liroi sot nga arresti doktorin e dyshuar për përfshirje në trafikim qeniesh
Komiteti Ndërshtetëror i Aviacionit paraqiti konkluzionet përfundimtare të punës së Komisionit teknik për hetimin e shkaqeve të katastrofës së aeroplanit Tu-154 nën Smolensk më 10 prill të vitit 2010.
Shkak i katastrofës së avionit të Presidentit të Polonisë Lech Kaczynski në
Vendimi i gjykatës në lidhje me dekretin e ish presidentit Viktor Jushenko për dhënien e titillit Hero i Ukrainës Stepan Banderës u anulua. Bandera në vitet 1941-1959 ishte drejtues i Organizatës së nacionalistëve ukrainas.
Presidenti i Rusisë u bëri thirrje punonjësve të prokurorisë ti kushtojnë vëmendje të veçantë ndërprerjes së formave të terrorizmit, ekstremizmit, urrejtjeve ndëretnike.
Komiteti Ndërshtetëror i Aviacionit (KNA) paraqiti filmin mbi rezultatet përfundimtare të punës së komisionit teknik të KNA-së për hetimin e shkaqeve të katastrofës së aeroplanit polak Tu-154M nën Smolensk më 10 prill të vitit 2010.
Kreu i qeverisë ruse do të marrë pjesë në punën e Kongresit
Update 15.30  Katastrofa e avionit presidencial polak Tu-154 nën Smolensk mund të ishte parandaluar n
Anijet akullthyese “Krasin” dhe “Admmirall Makarov” filluan punën për nxjerrjen në ujë të pastër të anijes peshkuese “Sodruzhestvo”, të bllokuar nga akujt në Detin Ohotsk.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
4
8
9
10
14
15
16
18
21
22
23
28
29
30