×
Sociale 10 janar 2011
Në Estoni që nga Viti i Ri gjithnjë e më shumë po përhapen ekuivalentë të falsifikuar të valutës europiane.
Shërbimi sanitar rus (Rospotrebnadzor) u bëri thirrje qytetarëve vendas të mos përdorin produktet ushqimore gjermane në lidhje me rastet e ndotjes së mishit me dioksin në Gjermani.
Familjarët e marinarëve gjeorgjianë, të rrëmbyer në shtator të vitit të kaluar nga piratët somalezë, u kërkojnë autoriteteve të Republikës të përdorin të gjitha mundësitë për lirimin e tyre.
Gjykata e qytetit finlandez Pori i privoi Rimma Salonenas të drejtën për kujdesin e përkohshëm të djalit e saj 7 vjeçar Anton. Aktualisht për djalin kujdeset vetëm babai i tij, finlandezi Paavo Salonen, njoftoi përfaqësuesi zyrtar i ruses Johan Bekman.
Për kurimin e anëtares së Dhomës së përfaqë
Numri i viktimave të katastrofës ajrore në veri-perëndim të Iranit u rrit deri në 77 veta.
Në Poloni kujtojnë viktimat e katastrofës ajrore që ndodhi nën Smolensk më 10 prill të vitit të kaluar. Viktima të kësaj tragjedie u bënë 96 veta, ndër të tjera dhe Presidenti i Republikës Lech Kaczynski.
Anija akullthyese “Krasin” filloi punën e nxjerrjes nga akujt të anijes frigorifer “Bereg
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
4
8
9
10
14
15
16
18
21
22
23
28
29
30