×
Sociale 3 janar 2011
Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev i uroi Arnold Schwarzeneggerit, i cili po lë postin e guvernatorit të shtetit amerikan Kalifornia, suksese në “jetën e re”. “Ju uroj suksese! (Paçi fat!). Përpara Ju presin shumë e shumë gjëra interesante!
Analiza e ADN-së së viktimave në Aleksandri do të ndihmojë që të identifikohet personi i cili ndërmori këtë sulm.
Presidenti Dimitri Medvediev nënshkroi dekretin që parashikon reduktimin 20 % të nëpunësve shtetërore deri në fund të vitit 2013. Për këtë njoftoi shërbimi i shtypit i Kremlinit.
Ankthin më të madh për vitin 2010 rusët konsiderojnë valën e zhegut, thatësirës dhe zjarreve pyjore që përfshinë vendin vitin e kaluar.
Në qarqet e Moskës, Tverit dhe Smolenskut më tepër se 400 pika banimi
Moti me ngrica - 40 o u vendos në dy republika siberianojugore të Rusisë-Altai dhe Khakassia.
Situata e furnizimit me energji elektrike të zonave periferike të Moskës (Podmoskovie) vazhdon të mbetet e tensionuar. Në 18 rajone të qarkut të Moskës është shpallur regjimi i situatës së jashtëzakonshme.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
4
8
9
10
14
15
16
18
21
22
23
28
29
30