×
Sociale 28 korrik 2010
Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev i dërgoi një telegram ngushëllimi Presidentit të Pakistanit Asif Ali Zardari.
Shpëtuesit që po punojnë aktualisht në vendin e aviakatastrofës në Pakistan nuk gjetën asnjë pasagjer të mbijetuar. Për këtë njoftoi përfaqësuesi i shërbimeve të shpëtimit.
  Dita e Pagëzimit të Rusisë që nga ky vit mori statusin e festës shtetërore ruse. Data e re përkujtimore do të kremtohet më 28 korrik.
Rusishtja mori statusin zyrtar të gjuhës së procedurave gjyqësore në Ukrainë
Qytetarë rusë në bordin e aeroplanit të rrëzuar të kompanisë së fluturimeve "Air Blue" nën Islamabad nuk kishte. Për këtë i njoftoi Agjencisë RIA Lajmet Atasheu i shtypit të ambasadës ruse në Pakistan Aleksei Grigorjev.
Në anijen e mbytur në Detin e Bardhë njerëz nuk u gjetën. Kërkimi i tyre po vazhdon. Në vendin e katastrofës po punojnë 4 motoskafë shpëtimi dhe dy helikopterë Mi-8 me grupe zhytësish në bord.
Patriarku i Moskës dhe i Gjithë Rusisë Kirill me Liturgjinë Hyjnore në Sheshin
Në Rusi për herë të parë po kremtohet Dita e Pagëzimit
Në Pakistan pësoi katastrofë një aeroplan pasagjerësh. Ai u rrëzua në zonën malore në afërsi të Islamabadit, njoftoi përfaqësuesi i Dikasterit lokal të aviacionit civil.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2010
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2010
3
4
10
11
12
13
15
17
18
19
23
24
25
27
31