×
Sociale 26 maj 2010
Teknika ruse, e cila u transportua në Poloni për likuidimin e pasojave të përmbytjes, do të përdoret atje, ku ka më shumë nevojë, në pjesët qendrore dhe jugore të vendit.
Hetuesit rusë së bashku me ata turq nisën hetimet e shkaqeve të katastrofës automobilistike në Antalia, ku gjetën vdekjen turistë rusë, njofton agjencia informative ITAR-TASS.
Përpjekjet e përbashkëta të MPB-së sëFederatës
Avioni i Ministrisë së Situatave të Jashtëzakonshme të Rusisë dërgoi në Poloni ndihmë humanitare-pompa uji, varka dhe stacione elektrike të lëvizshme për shkak të dëmtime të ndodhura nga përmbytjet.
Kreu i MPJ-së së Federatës Ruse Sergei Lavrov, gjatë bisedës telefonike të zhvilluar të martën me homologun e vet turk Ahmet Davutogllu, deklaroi për domosdoshmërinë e marrjes së masave mbi garantimin e sigurisë së turistëve nga Rusia.
Kolektivi muzikor i Pjotër Naliçit që përfaqëson Rusinë në "Eurovizion-2010" hyri në finalen e këtij konkursi. Finalistë u bënë gjithashtu Bosnjë e Hercegovina, Moldavia, Greqia, Portugalia, Bjellorusia, Serbia, Belgjika, Shqipëria dhe Islanda.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2010
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2010
10
15
16
18
20
22
23
26
28
29
30