×
Sociale 4 mars 2010
Dimitri Medvediev shtroi përpara Prokurorisë së Përgjithshme detyra konkrete për luftën kundër kriminalitetit.
Në Moskë pas një lëngimi të gjatë u nda nga jeta Presidenti i parë i Abkhazisë Vlladisllav Ardzinba.
Departamenti amerikan i shtetit mori nën kontrollin e vet vdekjen në Pensilvani të djalit 7 vjeçar rus Ivan Skorobagatij, i cili ishte birësuar nga çifti amerikan Michael dhe Nannet Craver.
Avioni i parë i Ministrisë së Situatave të Jashtëzakonshme (MSJ) të Rusisë me ndihma humanitare në bord mbërrin sot në Kili, ku të shtunën e kaluar ra një tërmet shkatërrimtar.
Këngëtarja operistike ruse Anna Netrebko dhe Zëvendës ministri i zhvillimit ekonomik të Rusisë Stanisllav Voskresenskij hynë në listën "Liderët e rinj-2010", të publikuar në vigjilje nga Forumi Ekonomik Botëror.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2010
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2010
4
6
7
8
10
13
14
16
20
21
27
28