×
Rusia, 24 qershor 2013
Rusia vazhdon të rritë vëllimin e furnizimeve të saj të armëve
Është njoftuar për startin e projektit - Agjencia e re e vlerësimit “Universal
Çështja në lidhje me mbajtjen e konferencës mbi zgjidhjen paqësore në
Hapja e qendrës së pare të shërbimeve emergjente të shpëtimit
Raketambajtësja e brezit të katërt në serinë e projektit 955 "Borei" - "Vladimir
Në marrëdhëniet midis Rusisë dhe SHBA-së është shfaqur një ngacmues i ri. Ai u bë ish-agjenti i Agjencisë Kombëtare të Sigurisë të SHBA-së, Edward Snowden. Duke u drejtuar nga Hong Kongu për në Ekuador, ku ai shpreson të marrë azil politik, Edward Snowden bëri një ndalesë në Moskë. Uashingtoni kërkoi menjëherë ekstradimin e tij nga Rusia. Sidoqoftë, probabiliteti që kjo kërkesë do të kënaqet, është jashtëzakonisht i vogël.
Filmi rus "Major" i regjizorit Juri Bikov u shpall fitues i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Shanghai.
"Pikësynimet e deklaruara në Doha dhe të zbatuara tashmë në praktikë lidhur
Gjendja shëndetsore e krijuesit të automatikut legjendar 93-vjeçarit Mihaill Kallashnikov, i cili u transportua
Më 25 qershor në brigjet e Francës do të fillojnë stërvitjet e mëdha ndërkombëtare detare "FRUKUS-2013". Nga Flota Ushtarake Detare ruse në manovra do të marrë pjesë korveta e Flotës Balltike "Steregushij". Gjithashtu do të marrin pjesë forcat ushtarake detare të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës.
Avioni i "Aeroflot" në bordin e të cilit Edward Snowden do të fluturojë pë
Nga data 24 deri më 28 qershor në kuadër të Traktatit Ndërkomb
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30