×
Rusia, 18 qershor 2013
Për shkak të shpërthimeve në depot e municioneve të poligonit ushtarak pranë qytetit të Çapajevsk (Chapayevsk) në qarkun e Samara policia ka evakuuar rreth 6.000 banorë nga pikat fqinje të banimit.
Në Francë filloi ndërtimi i helikoptermbajtëses së dytë të desantit
Deputetët e Dumës Shtetërore të Rusisë miratuan gjatë leximit t
Liderët e “G-8” në bisedimet e tyre në Irlandën e Veriut nuk arritën dot në një konsensus në lidhje me qeverinë e ardhshme tranzitore në Siri, njofton Agjencia Reuters duke cituar një burim të paidentifikuar.
Më shumë se 20 vatra zjarri janë regjistruar në territorin e Qarkut Federal të Lindjes së Largët të Rusisë. 18 prej tyre kanë shpërthyer në Jakutia, ku gjuhët e flakëve përfshinë rreth 1.300 hektarë pyje.
Autoritetet e Rusisë dhe SHBA-së brenda një muaji do të krijojë një grup
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30