×
Rusia, 14 qershor 2013

Balerini i famshëm rus Rudolf Nurejev ishte një njeri jashtëzakonisht i apasionuar pas pikturës, adhuronte pa masë objektet e luksit dhe qe klient i rregullt i shtëpive kryesore botërore të ankandit.

Ka njoftime se sot më 14 qershor në qytetin rus të Uljanovsk, në ndë
Asistenti i Presidentit Juri Ushakov, pas deklaratave të autoriteteve amerikane mbi synimin e furnizimit me armë të opozitës siriane, njoftoi se momentalisht çështja e zbatimit të kontratës mes Rusisë dhe Sirisë për furnizimin e komplekseve "S-300" nuk shtrohet për diskutim.
Gjuajtësi i ri multifunksional rus "Su-35S" (russ. "Су-35С") fluturoi nga aeroporti Zhukovskij në periferi
Në konferencën për shtyp në Paris me rastin e prezantimit të aplikimit
Ministri i Mbrojtjes i Letonisë, Artis Pabriks, shprehu shqetësim në lidhje me stërvitjet e shpeshta, të paplanifikuara të ushtarakëve rusë në afërsi të hapësirës ajrore të vendeve Balltike.
"Ne mirëpresim ardhjen e paqeruajtësve rusë në Lartësitë e Golanit
Pyetja.Ju po niseni për pjesëmarrje në Samitin e "Tetëshes së Madhe" jo vetëm si kryetar i një prej shteteve anëtare të “G-8”, por edhe si udhëheqës i vendit këtë vit kryesues në "G-20".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30