×
Rusia, 24 maj 2013
Rojet kufitare të Rusisë dhe Bjellorusisë do të përdorin avionët pa
Anëtarët e delegacioneve të huaja, të cilët morrën pjes
Kompania "Hekurudhat e Rusisë" nënshkroi një kontratë me Serbinë për ndërtimin dhe rikonstruktimin e infrastrukturës hekurudhore si dhe furnizimin në këtë vend të trenave diesel.
Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin një sër
Rusia kremton sot Ditën e Shkrimit dhe të Kulturës sllave. Në lidhje me festimet e rastit në të gjithë vendin po zhvillohen aktivitete nga më të ndryshmet.
Numri i popullsisë së Rusisë është stabilizuar për shkak të rritjes së lindshmërisë, deklaroi Kryeministri i vendit, Dimitri Medvediev.
Pala ruse do të marrë mbi vete financimin e sektorit serb të "South Stream" (ndryshe &ldquo
Kërcënimet që i kanosen sot sigurisë janë të njëjta për të gjitha shtetet dhe ato mund të përballohen vetëm në kushtet e bashkëpunimit ndërkombëtar, deklarojnë në NATO. Në Konferencën Ndërkombëtare për Sigurinë Evropiane, e cila u mbajt në Moskë, Ndihmësi i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s për Çështje Politike dhe Politikën e Sigurisë, Dirk Brengelmann, e priti me entuziazëm dhe optimizëm idenë e afrimit mes NATO-s dhe Rusisë.
Rusia dhe Serbia nënshkruan një deklaratë mbi partneritetin strategjik në bazë të
Ministria e Financave e Rusisë zgjodhi bankën “JPMorgan” si konsulente për promovimin
Natën e kaluar ndërroi jetë në moshën 88-vjeçare regjisori i famshëm rus Pjotër Todorovskij.
Moska shpreson shumë që thirrja e Presidentit të SHBA-së, Barack Obama, për mbylljen
Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç, falenderoi Moskën për qëndrimin e saj
Mjekët rusë tashmë mund të studiojnë trurin e njeriut me ndihmën e fushës elektromagnetike. Kjo metodë do të ndihmojë kurimin e sëmundjeve të tilla si epilepsia dhe sëmundja e Parkinsonit.
Drejtori i FBI-së, Robert Mueller, në një takim në Uashington me Kreun e Ministrisë
Në bregdetin e Lindjes së Largët të Rusisë në Detin Ohotsk ra sot një tërmet me magnitudë 8.2 ballë sipas shkallës Rihter.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
5
11
12
18
19
25
26