×
Rusia, 3 maj 2013
Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vijë më 7 maj me një vizitë dy-ditore në Moskë. Me 7 dhe 8 maj ai do të takohet, përveç homologut të tij, Sergei Lavrov, edhe me Presidentin rus Vladimir Putin. Sipas fjalëve të vetë Kerry vizita është pjekur tashmë që prej kohësh, madje është e vonuar. Ka ardhur koha, tha Sekretari Amerikan i Shtetit, për të vendosur një dialog të plotë, të shëndetshëm dhe të dyanshëm me udhëheqjen ruse.
Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Hungarisë kanë marrë një zhvillim të mirë në të gjitha fushat. Moska dhe Budapesti janë duke rritur intensivisht si partneritetin ekonomik, ashtu dhe bashkëpunimin në sferën humanitare. Kështu e karakterizuan në konferencën e përbashkët për shtyp në Budapest dialogun mes dy vendeve Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, dhe homologu i tij hungarez Janosh Martonji.
Të gjitha njësitë antiterroriste të Forcave raketore të destinacionit strategjik të Rusisë u pajisën me automjete të blinduara të tipit "KAMAZ-43269 Vistrel".
Korporata ruse "Sistemet e instrumenteve preçize" filloi prodhimin e modifikimit të ri të nano-satelitit sferik
Shërbimi Veterinar rus nga data 3 maj vendos ndalimin për furnizimin në Rusi t
55 zjarre janë regjistruar të enjten në masivet pyjore të Lindjes së Largë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
5
11
12
18
19
25
26