×
Rusia, 2 maj 2013
Ambasadori i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Federatës Ruse në Vatikan Aleksandër Avdejev i paraqiti letrat e tij kredenciale Papa Françeskut.
Të enjten në Republikën e Tuva-së ra tërmeti i tretë brenda dy ditëve të fundit. Magnituda e tij ishte 3.4 ballë, njoftoi Shërbimi Gjeofizik i Degës siberiane të Akademisë ruse të Shkencave.
Rusët janë nga tifozët më të mëdhenj të gatimit në shtëpi në gjithë botën. Kjo rezulton nga të dhënat e anketimit "Kupa Matëse Botërore. Trendet Ndërkombëtare të Artit të Kuzhinës 2013 ", të kryer nga Web portali më i madh ndërkombëtar i gjellëtarisë Allrecipes.
Rusia, traditat, ushqime, arti i kuzhinës
Sot në Budapest po zhvillohen bisedimet mes Ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe atij hungarez Janos Martonyi. Po sot, pak më herët, Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë u takua me Kryeministrin e Republikës së Hungarisë Viktor Orban.
Anija "Neustrashimij" (russ. “Неустрашимый” - e përkthyer në shqip "I patremburi") e Flotës
Komiteti i Parlamentit irlandez për marrëdhëniet e jashtme miratoi një apel adresuar
Dy persona u ndodhën nën rrënoja si rezultat i shembjes që ndodhi
Njeriu mund të kujtojë gjithçka që ka ndodhur me të në jetë që nga momenti i lindjes së tij. Së paku për këtë janë mëse të bindur studentët e Universitetit Politeknik të qytetit siberian të Tomsk.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
5
11
12
18
19
25
26