×
Rusia, 2 prill 2013
Pjesa më e madhe e atyre gjërave që ne tani na duken të zakonshme, dikur shkaktonin frikë, habi dhe madje hutim. Kështu ndodhi në kohën e vet edhe me sfinksat - macet e racës pa qime (hairless). Tani i erdhi radha, me sa duket, maceve me pesë veshë.
Rusia do të bëjë gjithçka të mundur për të ndihmuar Jemenin, deklaroi Presidenti i Rusisë Vladimir Putin në kuadër të takimit të tij me Presidentin e Jemenit, Abd Rabbo Mansour Hadi.
Detashmenti i anijeve të Flotës Veriore të Rusisë me në krye anijen e
Problemi i Qipros, autoritetet e të cilës ndërmorrën riorganizimin, shëndoshjen
Moska nuk mendon se në situatën aktuale Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut do t
Shkencëtarët siberianë kanë testuar me sukses mbi organizmin e vet "tabletën e rinisë së përjetshme". Dhe kjo nuk është aspak një shaka e lidhur me ditën e 1 Prillit. Medikamenti i quajtur G5 u zhvillua fillimisht si një ilaç për trajtimin e cirozës së mëlçisë. Por në praktikë doli se sfera e përdorimit të tij është shumë më e gjerë. Sensacion të vërtetë shkaktoi efekti i përtëritjes, rinimit të organizmit, që jep medikamenti G5.
Moska është e mendimit se ka ende shans për të filluar negociatat për programin bërthamor me Korenë e Veriut, deklaroi Ambasadori i  detyrave të posaçme të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Grigori Logvinov.
Rusia do të ketë edhe një tjetër domain cirilik. Kërkesa për krijimin e zonës ".рус" është miratuar tashmë nga korporata ICANN, e cila menaxhon shpërndarjen e domain-eve.
Së shpejti Mali dhe Rusia mund të nënshkruajnë kontrata për furnizimin e vendit afrikan me helikopterë rusë luftarakë dhe transporti "Mi-35" dhe "Mi-17", autoblinda si dhe armë të lehta e municione.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
27
28