×
Rusia, 28 mars 2013
Ministria ruse e Punëve të Jashtme i konsideron si cinizëm dhe ndërhyrje
Presidenti rus, Komandanti i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Federatës
Të mërkurën më 27 mars Drejtori i Muzeut Louvre, Henri Loyrette, në një takim me gazetarët njoftoi se në Louvre të Parisit pas vitit 2015 do të hapet salla e artit dhe kulturës ruse.
Midis bashkëpunëtorëve të shërbimit të sigurisë të Presidentit të Rusisë Vladimir Putin dhe policëve të Afrikës së Jugut ndodhi një incident në Samitin e vendeve të BRICS në Durban.
Ekspertët i vlerësojnë mjaft lart shanset e Ekaterinburgut për tu bërë zot shtëpie i Ekspozitës Universale Expo 2020. Për të fituar këtë të drejtë qyteti rus Ekaterinburg konkurron me Sao Paulo e Brazilit, Izmir e Turqisë, Ayutthaya e Tajlandës dhe qytetin më të madh të Emirateve të Bashkuara Arabe - Dubai.
Në bazën e Aviacionit të largët të Forcave Ushtarake Ajrore ruse "Engels"
Holdingu rus “Sukhoi” në ekspozitën “LIMA 2013” nënshkroi një
Rusia përshëndet idenë e shfrytëzimit më efikas të potencialit ekonomik të BRICS me mbështetjen e biznesit. Kjo do të siguronte rritjen e volumit të tregtisë dypalëshe, investimeve si dhe zgjerimin e kooperimit industrial.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31