×
Rusia, 22 mars 2013
Vneshekonombank (Banka e jashtme ekonomike), Korporata kineze e Investimeve, Fondi rus i Investimeve të drejtpërdrejta dhe
Kompania Radiotransmetuese Shtetërore ruse "Zëri i Rusisë" po del në hapësirën mediatike të Kinës. Menjëherë dy marrëveshje për bashkëpunimin e "Zërit të Rusisë" me mediat kineze u përfshinë në paketën e dokumenteve dypalëshe, të nënshkruara në kuadër të vizitës shtetërore në Rusi të Kryetarit të Republikës Popullore të Kinës, Xi Jinping.
Arsyeja e shtyrjes së afatit të dorëzimit të nëndetëses bërthamore "Aleksandër Njevskij" (russ. «Александр Невский») Forcave Ushtarake Detare të Rusisë është zgjerimi i programit të testimeve në lidhje me ndryshimet e pajisjeve teknike.
Aktori francez Gerard Depardieu, i cili mori pak kohë më parë shtetësinë ruse
Stërvitjet e përbashkëta gjeorgjiano-amerikane “AgileSpirit-2013”, të cilat filluan më
Ka pak gjasa që Rusia të bjerë dakord për blerjen e aseteve të
Udhëheqësi i Republikës Popullore të Kinës, Xi Jinping, së bashku me bashkëshorten e tij mbërriti sot në Rusi në kuadër të udhëtimit të tij të parë përtej kufijve të vendit si kryetar shteti.
Rusia dhe Afrika e Jugut janë në gjendje të rrisin disa herë vëllimin
Propozimet e Nikosia nuk e interesuan Moskën, deklaroi Ministri rus i Financave Anton Silluanov. "Propozimet e pal
Radiokompania ruse "Zëri i Rusisë" dhe portali më i madh kinez i Internetit "Zhenminvan" (People’s Daily Online) do të nënshkruajnë sot një marrëveshje bashkëpunimi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31