×
Rusia, 20 mars 2013
Vizita e Kryetarit të Republikës Popullore të Kinës, Xi Jinping, në Moskë do të hapë një kapitull të ri në marrëdhëniet dypalëshe. Ekspertët e quajnë historik takimin e planifikuar për në 22 mars të udhëheqjes së lartë ruse dhe kineze.
Guvernatori i rajonit të Çeljabinskut, Mihaill Jurjeviç, mbështeti idenë e përjet
Ushtarakët indonezianë planifikojnë t’i blejnë Rusisë edhe 16 gjuajtës
Në përbërjen e karvanit janë dy anije mallrash, që lundrojnë n
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka mbetur i kënaqur me përgatitjet e Universiadës së vitit 2013 në Kazan - ndërtimi grandioz po avancon me ritme shumë të shpejta. Ai deklaroi se Rusia ka ndërmend të aplikojë hyrjen pa viza për sportistët që do të përfshihen në aktivitetet sportive deri në vitin 2018 në vend.
Ministrat e Financave të Rusisë dhe Qipros nuk arritën të merrnin vendimin përfundimtar në lidhje me problemin e borxhit që ka prekur shtetin ishullor.
Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai Qipros Nicos Anastasiadis diskutuan në një bisedë telefonike një
Ministri qipriot i Financave, Michalis Sarris, i cili kryeson delegacionin e vendit të tij gjatë vizitë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31