×
Rusia, 5 shkurt 2013
Kryeministri i Gjeorgjisë Bidzina Ivanishvili e ka quajtur rregullimin e marrëdhënieve me Rusinë "problemin më të madh dhe dëshirën më të madhe" të autoriteteve të reja.
Studimet kanë treguar se 80% e përdoruesve rusë të Internetit përdorin aktivisht rrjetet sociale.
Mostrat më moderne të teknikës së aviacionit dhe mjeteve të mbrojtjes kundërajrore do të demonstrojë Rusia në ekspozitën ndërkombëtare "Aero India 2013". Ajo do të zhvillohet në Bangalore nga 6-10 shkurt. Një interes të veçantë, sipas mendimit të ekspertëve, paraqesin sistemet raketore ruse të mbrojtjes kundërajrore, të cilat nuk kanë analoge në botë.
Në Rusi nuk ka lubrifikantë të përshtatshëm për helikoptermbajtëset e desantit të blera në Francë të projektit "Mistral", njoftoi një burim në Kompleksin industrial ushtarak.
Policia ruse do të pajiset me partinë e parë të armëve me elektoshok (2500 copë) më 15 mars të këtij viti.
Avioni i pasagjerëve "ATR-42" i kompanisë ajrore UTair, i cili po fluturonte nga Tjumeni në
Në Rusi nga shkencëtarët po zhvillohet aktualisht sistemi i mbrojtjes globale të Tokës nga rreziku kërcënues i kometave. Fare pak kohë më parë planeti ynë iu shmang për mrekulli përplasjes me asteroidin Apophis, por në vitin 2029 gjatë udhëtimit të vet hapësinor ai do të drejtohet sërish nga planeti ynë.
Sot në uzinën e prodhimit të automobilave "Gorki", në qytetin e Nizhni Novgorod, fillon
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24