×
Rusia, 25 janar 2013
Siç informoi të premten Ministria e Jashtme ruse, Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola
Anija e madhe antinëndetëse "Severomorsk" e Flotës Ushtarake Detare të Rusisë
Kolegji i Gjykatës Supreme i Karelisë për çështjet civile nuk e k
Në Kremlin mendojnë se plani i paqes i Presidentit të Sirisë Bashar Al-Assad, i kritikuar
Miratimi përfundimtar i ligjit mbi ndalimin e propagandës së homoseksualizmit mund të b
Kryetari i Bashkisë së Moskës Sergei Sobjanin uroi studentët në “Ditën e Tatjanës”, e cila festohet në Rusi më 25 janar dhe është gjithashtu dhe dita e studentit.
Rabini kryesor i Rusisë Berel Lazar në prag të Ditës së Kujtimit t
Epidemia globale e virusit vdekjeprurës - temë për një triller fantastik apo perspektivë e ditës së nesërme? Kjo pyetje lindi pasi një grup shkencëtarësh perëndimorë njoftoi mbi heqjen e moratoriumit në lidhje me studimin e virusit të rrezikshëm vdekjeprurës të gripit të shpendëve. Se çfarë rreziku qëndron në rifillimin e eksperimenteve mbi shtamin H5N1 të virusit - Radiokompanisë “Zëri i Rusisë” i treguan ekspertët rusë.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
5
6
12
13
19
20
26
27